• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/turancivelek
  • https://twitter.com/Trn_Cvlk/
Site Üyeliği
Anket
Oyunuzun rengini etkileyecek olan ana faktör hangisidir?
Özlü Sözler

"Yürük at yemini kendi arttırır"
[Türk Atasözü]

Bildirge

Kişisel katkımız ne düzeyde olacaktır? Neyi amaçlamaktayız?

1. Hayvancılık ve tarım politikalarının bu alanda palyatif/geçici çözümler ürettiği, sorunun giderilmesi noktasında ise kati bir sonuç ortaya koyamadığı görülmektedir. Ülkemiz hayvancılık ve tarım sektörüne, "üretimi” ve “öz kaynaklarımızı” koruyarak “mevcudun geliştirilmesini” esas ve hedef alan bir anlayış tam olarak hakim kılınamamıştır. Bir veteriner hekim, klinisyen ve öğretim üyesi olarak kişisel, mesleki ve sahaya dayalı deneyimlerimiz ve ana noktalardaki tespitlerimiz dahilinde hedefimiz; ülkemizin, bölgemizin ve ilimizin hayvancılık ve tarım politikalarına katkı sağlamak olacaktır.

2. Akademisyen ve eğitimci kimliğimiz, yanı sıra uzun süre devam ettirdiğimiz üniversite sendika yöneticiliğimiz, yıllardır bünyesinde çalışmakta olduğumuz kurumsal yapının ve dahil olduğu merkezi sistemin reel sorunları noktasında bilgi sahibi olmamızı sağlamıştır. Güncel akademik problemler ve çözüm yolları hususlarında sahip olduğunuz birikim, bu alandaki sorunlara çözüm üretilmesi noktasında faydalı olacaktır.

3. İl bazlı düşünüldüğünde ise; Afyonkarahisar’da uzun yıllardır ikamet ediyor olmamız, sosyal çevremiz ve aile olarak vermekte olduğumuz kamu hizmetleri şehrimizin sosyo-ekonomik-fiziki kimliğini iyi derecede analiz etmemize neden olmuştur. Şehrin eksikleri, halkın talepleri, yapılması gerekenler ve kısa yollar tarafımızca iyi derecede bilinmektedir. Bu noktada; ilimiz sorunlarının çözümü, taleplerin dile getirilmesi ve karşılanması hususunda katkımız olacağı şüphesizdir.

4. Anlayışımız; samimiyet ve nezaket çerçevesinde hareket etmek ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ulaşılabilir kalmak ve başta Afyonkarahisar’lı hemşehrilerim olmak üzere, halkımızla her daim iç içe olmayı sürdürmek, ilimize, bölgemize ve ülkemize faydalı olabilmektir.

Prof. Dr. Turan Civelek
MHP Afyonkarahisar
Mv. Adayı
Köşe Yazıları
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret292851