• https://twitter.com/TrnCvlk/
Site Üyeliği
Meslek içi eğitime bakış açınız?
Özlü Sözler

"Yürük at yemini kendi arttırır"
[Türk Atasözü]

Özgeçmiş

 

ÖZGEÇMİŞ  'TURAN CİVELEK'  
 

'Prof. Dr., Öğretim Üyesi, İç Hastalıkları Uzmanı, Veteriner Hekim'

Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Doktorasını Veteriner İç Hastalıkları alanında tamamladı. Halihazırda Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesinde 'Öğretim Üyesi' ve 'Dekan' olarak görev yapmaktadır. Veteriner Fakülteleri Dekanlar Konseyi Yürütme Kurulu üyesi ve YÖK Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulu y.üyesidir.

Turan Civelek yurtiçi ve yurtdışı hakemli dergilerde 60 civarında bilimsel makale yayınladı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre tebliği sahibidir. Akademik faaliyet kapsamında; Finlandiya, Polonya, Macaristan, İtalya ve Makedonya'da bulundu. Mesleki ve Şiir (amatör) alanında kitap ve kitap bölümü yazarlıkları ve THM/TSM alanında ise bestelenmiş güfteleri mevcuttur. 

Prof. Dr. Civelek kariyeri boyunca; anabilim dalı başkanlığı, bölüm başkanlığı, fakülte kurulu ve fakülte yönetim kurulu üyeliği, yüksekokul müdürlüğü (Devlet Konservatuvarı), rektör danışmanlığı, üniversite senatosu ve üniversite yönetim kurulu üyeliği, üniversite bünyesinde farklı komisyonlarda ve kurullarda üyelik ve başkanlık, üniversite sendika temsilciliği, sendika şube denetleme kurulu başkanlığı, dernek başkanlığı, vakıf ve derneklerde üyelik ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Bilimsel iki derneğin kuruluşunda yer aldı. 2018 genel seçimlerinde Afyonkarahisar ilinden Milletvekili adayı oldu.

İlgi alanları içerisinde, mesleki olarak; metabolizma hastalıkları, gastrointestinal sistem hastalıklar, kan analizleri ve yorumu, gastrointestinal sistem endoskopisi, ekokardiyografi, abdominal ultrasonografi ve üronefroloji yanı sıra kişisel olarak ise; bireysel sporlar, şiir, fotoğraf ve siyaset bilimi yer almaktadır. Civelek evli olup iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 


İLETİŞİM
(tıklayın)           
          
                           
          
   

Biliyor muydunuz?
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret106743