• https://twitter.com/TrnCvlk/
Tarafımızca düzenlenmiş olan veya yer aldığımız bir mesleki sunuma katıldınız mı?
Özlü Sözler

"Yürük at yemini kendi arttırır"
[Türk Atasözü]

Özgeçmiş

 

ÖZGEÇMİŞ  'TURAN CİVELEK'  
 

'Veteriner Hekim, İç Hastalıkları Uzmanı, Öğretim Üyesi, Prof. Dr.'

Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Doktorasını Veteriner İç Hastalıkları alanında tamamladı. Halihazırda Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesinde 'Öğretim Üyesi' ve 'Dekan' olarak görev yapmaktadır. YÖK Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulu y.üyesidir.

Turan Civelek yurtiçi ve yurtdışı hakemli dergilerde 64 bilimsel makale yayınladı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre tebliği sahibidir. DPT, Tübitak ve BapK projelerinde (15) görev aldı/yürütücülük yaptı. İki doktora ve 11 yüksek lisans (tezli/tezsiz) tezinde danışmanlık yapmış ve tamamlamıştır. Akademik faaliyet kapsamında; Finlandiya, Polonya, Macaristan, İtalya, Makedonya ve İspanya'da bulundu. Mesleki ve Şiir (amatör) alanında kitap/kitap bölümü yazarlıkları (5) ve THM/TSM alanında ise bestelenmiş güfteleri mevcuttur. 

Prof. Dr. Civelek kariyeri boyunca; anabilim dalı başkanlığı, bölüm başkanlığı, fakülte kurulu ve fakülte yönetim kurulu üyeliği, yüksekokul müdürlüğü (Devlet Konservatuvarı), rektör danışmanlığı, üniversite senatosu ve üniversite yönetim kurulu üyeliği, üniversite bünyesinde farklı komisyonlarda ve kurullarda üyelik ve başkanlık, Veteriner Fakülteleri Dekanlar Konseyi yürütme kurulu üyeliği, üniversite sendika temsilciliği, sendika şube denetleme kurulu başkanlığı, dernek başkanlığı, yine vakıf ve derneklerde üyelik ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Bilimsel iki derneğin kuruluşunda yer aldı. 2018 genel seçimlerinde Afyonkarahisar ilinden Milletvekili adayı oldu.

İlgi alanları içerisinde, mesleki olarak; metabolizma ve gastroenteroloji, kardiyoloji, üro-nefroloji, kan analizleri, gis endoskopi, ekokardiyografi, abdominal ultrasonografi, invaziv ve non-invaziv genel usg uygulamaları ve yanı sıra, kişisel olarak; bireysel sporlar, şiir, fotoğraf ve siyaset bilimi yer almaktadır. Turan Civelek evli olup iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 


İLETİŞİM
(tıklayın)           
          
                           
          
   

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret111170